مهاجرت به ترکیه

نحوه اخذ اقامت یا تابعیت ترکیه، هزینه مهاجرت برای ترکیه و به طور کلی صفر تا صد مهاجرت برای ترکیه در این مقاله به صورت علمی مورد بحث قرار خواهد گرفت. آیا برای مهاجرت ترکیه به ویزای ترکیه نیاز دارم؟ ایرانیان مهاجرت از چه راه هایی به ترکیه می روند؟ آیا امکان اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل یا کار مهاجرت وجود دارد؟ هزینه سرمایه گذاری یا خرید ملک در ترکیه چقدر است؟ آیا امکان تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه وجود دارد؟ در این مقاله سعی کرده ایم به شما عزیزان پاسخ دقیق و قانونی به اینگونه سوالات بدهیم.
مهاجرت به ترکیه یکی از محبوب ترین گزینه ها برای ایرانیان است زیرا مردم برای سفر نیازی به ویزا ندارند و مهاجرت به این کشور و ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی به ایران نزدیکتر است. روش های مختلفی برای درخواست مهاجرت برای ترکیه وجود دارد و داوطلبان می توانند برای کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری مهاجرت در این کشور اقدام کنند. اگر قصد رفتن به مهاجرت در ترکیه را دارید، باید از شرایط تحصیلی، اقتصادی و کاری در این کشور آگاه باشید. در نتیجه موسسه مهاجرت اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داد
ترکیه که با نام جمهوری ترکیه نیز شناخته می شود کشوری در منطقه اوراسیا است که بیشتر آن در آسیا «آناتولی» و در اروپا کوچکترین قسمت «تراکیا» است. همسایگان گرجستان عبارتند از: گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ایران، یونان و بلغارستان. آب و هوای این کشور کوهستانی و نسبتاً بارانی است. این ایالت حدود 34.84 میلیون نفر جمعیت دارد.
بزرگترین شهرهای ترکیه استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آدانا هستند. هر شهر در کشور دارای یک منطقه تجاری و پارک های ملی است. ترکیه کشوری توسعه یافته است که برای زندگی بسیار مناسب است.فرهنگ مردم این کشور بسیار متنوع است و از فرهنگ های آسیای غربی، اروپای شرقی، آسیای مرکزی و قفقاز تشکیل شده است.
اقتصاد ترکیه ترکیبی از اقتصاد مدرن و بومی است. تولید ناخالص داخلی ترکیه در سال 2020 برابر با 720 میلیارد دلار بود که در رتبه یازدهم جهان قرار گرفت. همچنین در صنعت خودروسازی بسیار پیشرفته است. بر اساس آخرین آمار این کشور در سال 2015، بیش از 1/3 خودرو در این کشور تولید شده است و ترکیه از این نظر رتبه چهاردهم جهان را دارد.

مهاجرت به عنوان یک توریست
ترکیه یکی از کشورهای موفق در جذب گردشگر با روند رو به رشد است. تابستان های زیبا، سواحل دریای سیاه و اژه، قایقرانی منحصر به فرد، وجود گونه های مختلف پرندگان، گونه های جانوری و گیاهی و آب درمانی تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور است. این نوع اقامت حداکثر 90 روز (سه ماه) اعتبار دارد.
ایرانی ها می توانند 3 ماه بدون ویزا در ترکیه بمانند. البته باید توجه داشت که در این سه ماه گردشگران قادر به کار، تحصیل و فعالیت اقتصادی نخواهند بود.

مهاجرت به ترکیه از طریق مطالعه
یکی از راه هایی که مهاجرت می تواند در نهایت به ترکیه منتهی شود، تحصیل در آنجا است. ترکیه به دلیل ارتباط با اروپا دانشگاه های معتبر زیادی دارد که این کشور را به مقصد بسیاری از افراد برای تحصیل تبدیل کرده است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید بدانند که این دوره می تواند از مدرسه شروع شود و تا مقاطع بالاتر مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ادامه یابد. ذکر این نکته ضروری است که اگر قصد تحصیل در مدارس ترکیه را دارید باید به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید.

کودکان باید از 7 سالگی وارد مدارس ترکیه شوند و تا 18 سالگی به تحصیل ادامه دهند.یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدارس ترکیه این است که شهریه ندارد و تدریس در آن مدارس رایگان خواهد بود. همچنین اگر می خواهید تحصیل در دانشگاه های ترکیه را تجربه کنید، بدانید که زبان تحصیل در آنها انگلیسی و ترکی است.

دانشگاه های دولتی این کشور دوره های خود را به زبان ترکی ارائه می دهند و اگر قصد تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه را دارید باید در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنید. کشور برای پذیرش باید در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت کنید و امتیاز لازم را کسب کنید.
برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه، داوطلب ابتدا باید مدرک داشته باشد. برای دریافت این مدرک باید در تست تومور که توسط مرکز آموزش زبان ترکی انجام می شود شرکت کنید و نمره قبولی بگیرید.
دانشگاه های ترکیه هر ساله آزمون هایی برگزار می کنند و داوطلبان بر اساس نتایج این آزمون انتخاب می شوند. برخی از کالج ها با این آزمون شرط معدل دارند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا، داوطلب باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل باشد. آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری دو بار در سال در ترکیه برگزار می شود.

کسانی که می خواهند در دانشگاه های دولتی به زبان ترکی و ترکی ثبت نام کنند باید در آزمونی به نام Yos و داوطلبان دانشگاه های ترکی زبان انگلیسی باید در آزمون دیگری به نام Sat شرکت کنند. البته به شرط داشتن رزومه قابل قبول می توانید برای مهاجرت بورسیه دولت ترکیه و تحصیل در ترکیه را نیز دریافت کنید.

تحصیل در ترکیه نمی تواند منجر به اقامت دائم این کشور شود و افراد باید پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردند. اگر می خواهید اقامت دائم ترکیه شوید، باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای دیگری که منجر به اقامت دائم ترکیه می شود، مانند ویزای کار یا سرمایه گذاری تبدیل کنید.مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج
اکثر کشورهای جهان به شهروندان خود اجازه می دهند تا برای همسر خارجی خود اجازه اقامت بگیرند. ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر این شرایط را ارائه می دهد. برای این نوع مهاجرت ارائه مدارک ازدواج و اثبات رسمی نبودن ازدواج توسط متقاضی کافی است.
متقاضیانی که از طریق ازدواج به دنبال اقامت در این کشور هستند، اقامت موقت 3 تا 5 ساله دریافت خواهند کرد. اگر ازدواج آنها همچنان در آن دوره معتبر باشد، پس از این اقامت موقت، ممکن است به متقاضیان اقامت دائم در این کشور اعطا شود. این روش یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرتA برای آمدن به این کشور و گرفتن اجازه اقامت است. برای انجام این کار، متقاضی فقط باید نشان دهد که هدف از ازدواج گرفتن اقامت نیست، بلکه زندگی مشترک است.
چندین روش تأیید برای این منظور وجود دارد. اما اگر قصد دارید برای همزیستی با یک شهروند ترکیه و مهاجرت با ترکیه ازدواج کنید، برای دریافت اقامت این کشور بسیار خوش شانس خواهید بود. علاوه بر این، اگر در طول اقامت خود در این کشور صاحب فرزند شوید، فرزند شما اقامت ترکیه و پاسپورت را نیز دریافت می کند.
اما بهتر است در نظر داشته باشید که در ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی ازدواج رسمی برای اخذ اقامت جرم محسوب می شود. بنابراین در صورت رفع این مشکل متقاضیان با جریمه نقدی و حتی حبس مواجه خواهند شد.
مدارک مورد نیاز برای شهروندی ترکیه
اتباع خارجی در صورت داشتن شرایط زیر می توانند برای تابعیت درخواست دهند:
1. متقاضی باید به سن قانونی رسیده باشد یا می تواند از طریق قیم خود درخواست دهد.
2. پنج سال بدون وقفه در ترکیه زندگی کنید و حداقل 180 روز در سال در ترکیه بمانید.
3. متقاضی باید مدارکی دال بر اقامت خود در ترکیه داشته باشد.این مدارک را می توان از راه های زیر دریافت کرد.
• دارای ملک در ترکیه.
• سرمایه گذاری در ترکیه.
• کار در ترکیه با مجوز کار.
• با یک شهروند ترکیه ازدواج کنید.
• روابط نزدیک خانوادگی افرادی که تابعیت ترکیه را به دست آورده اند.
• فارغ التحصیل ترکیه.
• بهداشت عمومی هیچ بیماری بی ضرری ندارد
• درآمد یا شغلی داشته باشند که بتوانند برای خود و خانواده خود در ترکیه تامین کنند.
• احترام به امنیت ملی و نظم عمومی.
سوالات متداول نحوه اخذ تابعیت ترکیه از کجا می توان برای شهروندی ترکیه اقدام کرد؟ درخواست شهروندی ترکیه را می توان از یک شخص یا نماینده قانونی وی از یک کارمند دولتی در محل سکونت یا با تماس با وزارت امور خارجه خارج از کشور دریافت کرد. درخواست ایمیل شما پذیرفته نخواهد شد. مدت زمان اخذ تابعیت ترکیه چقدر است؟ در صورت تکمیل کلیه مدارک مورد نیاز برای درخواست شهروندی، این روش به موقع تکمیل می شود. در غیر این صورت، اگر شواهد کافی وجود نداشته باشد، زمان تمام می شود. آیا اخذ تابعیت ترکیه از طریق مادر یا پدر امکان پذیر است؟ بر اساس ماده 1 قانون شماره . 403 در مورد تابعیت ترکیه، شخصی که مادر یا پدرش ترک است حق دارد تابعیت ترکیه را دریافت کند. مدت زمان اقامت در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه چقدر است؟ در این مدت چه مدت می توانید ترکیه را ترک کنید؟ اقامت دائم طبق ماده 11 قانون 5901 تعریف شده است.بنابراین برای اخذ تابعیت ترکیه اتباع خارجی باید 5 سال در ترکیه اقامت داشته باشند و اگر مدت اقامت در صورت درخواست بیش از شش ماه نباشد می توانند به خارج از کشور بروند. در ترکیه.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
همچنین می توانید با سرمایه گذاری در این کشور در ترکیه مهاجرت کنید.نکته جالب سرمایه گذاری در ترکیه این است که علاوه بر اخذ اقامت ترکیه، بازده و سود بالایی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. به عنوان مثال، متقاضیان ممکن است از طریق سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت یا از طریق کارآفرینی و راه اندازی یک تجارت جدید در کشور، برای مهاجرت درخواست دهند. همچنین اگر در حال خرید ملک در ترکیه هستید، می توانید با سرمایه گذاری و اخذ اقامت ترکیه، مهاجرت دریافت کنید.

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک
اگر شخصی در ساخت و ساز سرمایه گذاری کرده باشد، ملک یا زمینی در ترکیه برای زندگی یا تجارت خریداری کرده باشد، حق دارد از e-ikamet و سپس شهروندی برخوردار شود.
اجازه اقامت در ترکیه با خرید ملک تحت شرایط زیر صادر می شود:
مالکیت یا خرید ملک یا زمین در ترکیه صرف نظر از قیمت آن منجر به اخذ اقامت ترکیه می شود با این تفاوت که اگر ارزش ملک شما کمتر از 250000 دلار باشد ابتدا یک سال خانه خواهید داشت. در ترکیه اجازه دهید و پس از آن می توانید برای مدت پنج سال برای شهروندی ترکیه اقدام کنید.
طبق قانون مهاجرت ترکیه، اتباع خارجی عمدتاً با خرید ملکی به ارزش حداقل 250000 دلار می توانند تابعیت خود را کسب کنند. اما این بدان معنا نیست که پس از اخذ تابعیت می توانید ملک خود را بفروشید یا به شخص دیگری انتقال دهید. در عوض، برای حفظ شهروندی، باید ملک خریداری شده را تا سه سال نگه دارید.

اقامت در ترکیه از طریق گردشگری
گردشگران ایرانی می توانند تا 90 روز بدون ویزا در ترکیه اقامت داشته باشند اما اگر بخواهند بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند باید شرایط و مدارک زیر را برای اخذ اقامت توریستی داشته باشند:
• ارائه شواهدی مبنی بر توانایی مالی.• داشتن پاسپورت معتبر.
• 4 عکس (گرفته شده در 6 ماه گذشته تا زمان درخواست).
• بیمه درمانی معتبر
این مجوز اقامت ترکیه برای گردشگران، افراد تجاری، صاحبان املاک یا مستاجران، دانشجویان و اعضای خانواده اتباع ترکیه که قصد اقامت بیش از 90 روز در ترکیه را دارند صادر می شود. هنگام صدور مجوز، باید مدرکی دال بر هدف اقامت، مالکیت ملک یا اجاره ارائه دهید.

خرید یا اجاره خانه در ترکیه
هنگام انتخاب ملک به فاصله آن از دریا، کوه، مرکز شهر، امکانات محلی، اماکن گردشگری توجه کنید. این موارد بر ارزش ملک تأثیر می گذارد. همچنین قیمت آپارتمان در منطقه مسکونی با ملک شخصی یا ویلایی متفاوت است.
هر خارجی می تواند در ترکیه املاک و مستغلات بخرد. اما یک سری الزامات باید رعایت شود:
شما می توانید فقط یک ملک داشته باشید.
مساحت ملک نمی تواند بیش از 30 هکتار باشد.
شما نمی توانید در نزدیکی تأسیسات نظامی ملک بخرید.
قبل از انجام معامله باید یک حساب بانکی باز کنید و در سازمان امور مالیاتی ثبت نام کنید.
اکثر املاک آماده جابجایی، تعمیر و تجهیز هستند. ترک ها به راحتی و ظاهر زیبا اهمیت زیادی می دهند، بنابراین شما گزینه های زیادی برای انتخاب دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به ترکیه می توانید به وب سایت ترامند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سیزده =