قیمت تیرآهن چگونه تعیین می شود؟


ابتدا برای شناسایی تیرآهن باید دو مفهوم بال و جان را بدانید. تیرآهن اغلب بر اساس تفاوت بین جان و بال به گروه های مختلف تقسیم می شود. پس باید بدانیم که دو لبه موازی زیر و بال تیرآهن  و قسمت وسطی که این دو بال را به هم متصل می کند جان تیرآهن نامیده می شود.

با توجه به موقعیت جغرافیایی و کاربردهای مختلف فولاد تیرآهن استانداردهای مختلفی برای تولید این محصول وجود دارد. اما صرف نظر از استاندارد، فولاد تیرآهن معمولاً در دو مقطع I و H تولید می شود. از تیرآهن های فولادی نوع I می توان به فولاد IPN و IPE تیرآهن و فولاد نوع H به نام های تیرآهنA HEA، HEB و HEM اشاره کرد.

در بین سایزهای تولید شده در کارخانه ایرانی، سایز تیرآهن 14 با طول جان 14 سانتی متر عمدتا برای پروژه های خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از این آمار تیرآهن 16 و 18 بیشترین استفاده را دارند.

علاوه بر نام اصلی، هر نوع تیرآهن دارای یک برچسب برای اطلاعات وزن است. مخفف تیرآهن یک V سنگین و مخفف تیرآهن یک L سبک است. بنابراین IPBL مخفف تیرآهن بال شل در وزن سبک و IPBV تیرآهن بال شل در وزن سنگین است.

ساده ترین و سریع ترین روش برای محاسبه وزن هر شاخه تیرآهن استفاده از جدول Stahl است که بر اساس اطلاعات مربوط به هر تیرآهن و وزن هر متر تعیین می شود. با توجه به نوع تیرآهن و همچنین شکل هندسی پیچیده مدار، محاسبه مقدار تیرآهن توسط روابط ریاضی زمان بر است و بنابراین بهتر است از جدول Stahl استفاده شود.

آنها تیرآهن را بر اساس عوامل مختلف قیمت گذاری می کنند. مهمترین این عوامل عبارتند از: نوع، استاندارد، اندازه، طول شعبه و شرکت سازنده نوسانات بازارهای مالی جهانی و تورم داخلی هر روز قیمت تیرآهن را تغییر می دهد.علاوه بر قیمت تیرآهن باید هزینه ارسال این محصول را نیز در نظر بگیرید.

رنگ قسمت فولادی عامل دیگری است که باید قبل از خرید تیرآهن در نظر گرفت. تیرآهن ترجیحی باید رنگ طبیعی فولادی باشد، یعنی خاکستری و سیاه. اگر این قطعات فولادی در شرایط بد نگهداری شوند، یعنی در گوشه هایی بدون سقف نگهداری شوند، به مرور زمان محصول با بارندگی شروع به زرد شدن می کند. البته اگر این زردی زرد باشد و اتو زنگ زده نباشد استفاده از آن اشکالی ندارد اما اگر محصول کاملاً زرد باشد و زنگ در بعضی جاها عمیق باشد نشان دهنده شارژ قدیمی و درجه 3-4 است. .

قبل از خرید تیرآهن باید قیمت، نحوه خرید و سایر نکات مهم را در نظر گرفت تا خریدی مطمئن و مطمئن داشته باشید. در زمان خرید تیرآهن باید برگه آنالیز محصول را برای تعیین برند و سایر جزئیات فنی تهیه کنید. این برگه حاوی اطلاعات مختلفی در مورد محصولاتی است که خریداری کرده اید. مقاله آنالیز شامل درصد ترکیب شیمیایی (درصد کربن، کروم، مولیبدن و غیره) و خواص مکانیکی (مقاومت تسلیم، مقاومت کششی نهایی و غیره) Pull it است. با بررسی این صفحه می توانید محصولات خریداری شده را راحتتر بررسی کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *