قوانین جدید سرمایه گذاری کردن در املاک ترکیه 2022


ترکیه یکی از کشورهایی است که این روزها سرمایه گذاری در آن رونق گرفته است. ترکیه به دلیل موقعیت عالی ژئوپلیتیکی خود همواره کشوری بسیار مهم برای بسیاری از سرمایه گذاران بوده است. این ویژگی بسیار متمایز، ترکیه را به مرکزی بسیار مهم و البته بسیار مناسب برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی تبدیل کرده است.
قانون سرمایه گذاری ترکیه ساده و مطابق با استانداردهای بین المللی است. تغییرات قانونی اخیر، ترفند های خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه را بهبود بخشیده و خارجی ها را تشویق به سرمایه گذاری در این کشور کرده است.

اخیرا شرایط و قوانین اخذ تابعیت ترکیه تغییر کرده است. طبق قوانین قبلی حداقل سرمایه گذاری در ترکیه باید بین 1 تا 3 میلیون دلار در روش های مختلف سرمایه گذاری باشد، اما پس از تغییر قانون در سال 2019، این مبلغ به 250 تا 500 هزار دلار کاهش یافت. .

بازار املاک و مستغلات ترکیه شاهد افزایش قابل توجه قیمت آپارتمان به ویژه در سال 2021 بوده است و تقاضای بالای سرمایه گذاران برای آپارتمان های ترکیه را ثبت کرده است. تقاضای بازار داخلی در ماه های پایانی سال 2021 به اوج خود رسید، به موازات کاهش نرخ های وام مسکن به دلیل کاهش نرخ های بهره عمومی در ترکیه.

یکی از سرمایه گذاری ها برای اخذ اقامت ترکیه، اقامت ملکی می باشد. اقامت ملک یک اقامت میان مدت تمدید شده است که معمولاً یک ساله است و به خارجی هایی که در ترکیه ملک خریداری کرده اند اعطا می شود. همسران و فرزندان زیر 18 سال نیز از این اقامت برخوردار هستند. اقامتگاه های ملکی مشابه اقامتگاه های توریستی هستند، اما به روز رسانی آسان تر هستند.

حداقل قیمت خرید ملک مسکونی در ترکیه بسیار مهم است. این به ما امکان می دهد حداقل بودجه مورد نیاز برای مهاجرت را تعیین کنیم.حداقل قیمت برای خرید ملک در ترکیه در شهرهای مختلف این کشور بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، قیمت هر متر مربع خانه در استانبول می تواند دو برابر پایین ترین قیمت برای خرید خانه ترک در هر شهر دیگری باشد.
اما به طور کلی می توان گفت که شهرهای استانبول، ازمیر، آنکارا و آنتالیا بهترین شهرهای ترکیه برای خرید حداقل املاک مسکونی هستند. در این بین، استانبول انتخاب بهتری خواهد بود زیرا ترکیه مرکز اقتصاد است.

کیفیت انتخاب ملک شما ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که انتظار داشتید. تجربه در این زمینه نشان می دهد که افزایش قیمت در مدت زمان بسیار کوتاه حدود 30 درصد قیمت خود ملک است. و این بدون شک به هوش سرمایه گذار و انتخاب موفقیت آمیز سرمایه گذار مربوط می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *