فنر زدن توالت فرنگی چطور انجام می شود؟


توالت فرنگی یکی از انواع پر طرفدار توالت است که افرادی زیادی به خصوص سالمندان و افراد مریض و مصدوم یا زنان باردار از آن استفاده می کنند. زیرا استفاده از این نوع توالت ها برای افرادی که به دلایلی کمردرد و زانو درد دارند، راحت تر است. ولی استفاده از توالت همیشه یک مشکل را به همراه دارد و آن هم بند آمدن فاضلاب یا گرفتگی چاه توالت فرنگی است. برطرف کردن این مشکل روش های مختلفی دارد ولی روش بهینه و موثر آن فنر زدن توالت فرنگی است.

 

فنر زدن توالت فرنگی بهترین راه رفع گرفتگی

 

فنر زدن توالت فرنگی بهترین راه برای رفع گرفتگی توالت فرنگی است. چرا که زودتر شما را به نتیجه می رساند و ضمنا از رفع واقعی گرفتگی خاطر جمع می شوید. البته فنرهای مختلفی برای فنر زدن توالت فرنگی وجود دارد، که می توان آن ها را در دو دسته قرار داد:
فنری دستی که کوتاه است و برای گرفتگی های سطحی استفاده می شود.
دستگاه فنرزنی لوله فاضلاب که فنر آن با نیروی محرکه دستگاه یا موتور الکتریکی کار می کند.
البته در این مقاله سعی داریم تا روش فنرزدن توالت فرنگی را با فنر دستی آموزش دهیم. این کار فوق العاده کم هزینه و البته مطمئن است. اما همان طور که گفته شد برای گرفتگی هایی انجام می شود که در نزدیکی ورودی لوله فاضلاب اتفاق افتاده باشد و نتیجه گیر کردن یک شی یا وسیله ای که به داخل چاه افتاده، باشد.

 

در صورتی که در منزل دچار گرفتگی لوله فاضلاب شدید می توانید از خدمات برچسب در لوله بازکنی گیشا، قلهک، الهیه، پاسداران یا دیگر مناطق تهران

 

آموزش فنر زدن توالت فرنگی

 

روش فنر زدن توالت فرنگی

 

از بین بردن گرفتگی توالت فرنگی خصوصا اگر در اثر گیر کردن یک شی در مسیر فاضلاب باشد حتما باید با فنر برطرف شود نه با روش هایی مانند ریختن اسید. در این حالت ریختن اسید تاثیری در رفع گرفتگی ایجاد نمی کند بلکه می تواند به لوله های فاضلاب یا اتصالات لوله ها آسیب بزند به ویژه اگر لوله کشی فاضلاب قدیمی و فرسوده باشد. اما اگر قرار باشد از فنر زدن توالت فرنگی با فنر دستی استفاده کنید بهتر شیوه انجام آن را بدانید که در ادامه بدان اشاره خواهیم کرد:

 

اولین مرحله فنر زدن توالت های فرنگی خریدن فنر مناسب

 

ابتدا باید دقت کنید که فنر مناسبی را برای این کار انتخاب کنید. فنرهای دستی را به راحتی از ابزارفروشی ها می توانید تهیه کنید. این فنرها خیلی طولانی نیستند و سر آن ها یک دسته برای چرخاندن آن ها تعبیه شده است. این فنرها همان طور که گفته شد توانایی درآوردن یا رد کردن اجسام کوچکی که در فاضلاب سقوط می کنند یا توده های دستمال توالت گیر کرده در فاضلاب را دارا هستند بنابراین نباید انتظار باز کردن گرفتگی های خیلی سخت مانند نخاله ساختمانی یا اشیاء بزرگ را از آن داشت.

 

به یاد داشته باشید حتما برای مشکلاتی مثل گرفتگی لوله فاضلاب می توانید از خدمات لوله بازکنی برچسب در رفع گرفتگی لوله های فاضلاب استفاده کنید.

 

دومین مرحله وارد کردن سر فنر در توالت

 

در این مرحله از فنر زدن توالت فرنگی باید سر فنر را داخل چاه فاضلاب کرده و به جلو حرکت دهیم تا به شی گیر کرده برخورد کند. اگر در این حالت به خمیدگی سیفون گیر کرد با چرخاندن و تاب دادن فنر می توانید مسیر حرکت آن را تغییر دهید تا خمیدگی را رد کند و باز فنر را به جلو برانید. وقتی فنر به عامل گرفتگی برخورد کند تقریبا مشخص است چرا که دیگر خیلی راحت نمی توانید آن را به جلو حرکت دهید.

 

مرحله سوم فنر زدن توالت فرنگی چرخاندن فنر

 

مرحله سوم فنر زدن توالت فرنگی چرخاندن آن در جهت عقربه ساعت است. به نحوی که شی گیر کرده را یا رد کند یا در اثر گیر کردن به نوک فنر بتوانید آن را بیرون بکشید. اگر احساس کردید که چرخش فنر در لوله فاضلاب دچار مشکل شده است می توانید جهت چرخش را عوض کنید تا از جهت دیگری به آن فشار و انرژی وارد کند.

 

اگر ساکن شهر تهران هستید و به لوله بازکن نیازمند هستید، می توانید از لوله بازکنی تهران برای تمام مناطق این کلان شهر سرویس چاه بازکنی بگیرید.

 

فنر زدن توالت فرنگی با فنر دستی

 

مرحله چهارم فنر زدن توالت فرنگی درآوردن فنر و شی گیر کرده

 

وقتی احساس کردید که فنر توانسته وسیله یا توده آشغال یا رسوبات را رد کند یا بکند می توانید فنر را از چاه فاضلاب توالت فرنگی خارج کنید. در این حالت آشغال یا وسیله گیر کرده در می آید. برای اطمینان از اینکه گرفتگی رفع شده یک یا دو بار فلاش تانک را تخلیه کنید تا ببینید که آب به راحتی پایین می رود یا خیر.

 

چند نکته درباره فنر زدن چاه توالت فرنگی

 

بد نیست در زمان فنر زدن توالت فرنگی مقداری آب جوش با مواد شوینده مخلوط کرده و داخل چاه بریزید تا مسیر توالت لغزنده شده و گرفتگی راحت تر از جای خود حرکت کند
در هنگام فنرزدن توالت فرنگی مراقب باشید فنر را با فشار و شدت به داخل چاه نکوبید که لوله های فاضلاب را دچار شکستگی نکنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *