روانکاو خوب در تهران

روانکاو خوب در تهران به شما در بحران های زندگی اعم از افسردگی، اضطراب، وسواس یا مشکلاتی از قبیل خشم و پرخاشگری کمک می کند. در زندگی مشکلاتی روزمره، شغلی و اقتصادی، خانوادگی، تربیت فرزند یا مهاجرت زمینه ساز این قبیل مشکلات هستند. برخی مواقع این مشکلات با مرور زمان رفع می شوند. اما وقتی به تنهایی از عهده این مشکلات بر نمی آیید، به کمک روانشناس نیاز خواهید داشت.

احساس پوچی

شاید احساس پوچی یا خالی بودن بر شما غلبه پیدا کند. اگر قادر به مدیریت این احساس نباشید یا حتی در کنترل آن دچار استرس و فشار روانی شوید ضروری است که از کمک بهترین روانشناس تهران بهره مند شوید. یک روانشناس به شما کمک می کند تا دلائل بی معنی بودن را کاووش و آنها را به بهترین شکل ممکن مرتفع کنید.

روابط، موقعیت ها و اهدافی که دارید به طور مستقیم بر احساسات، افکار و رفتارهای شما تأثیر مستقیمی می گذارد. اگر افکار شما به سمت منفی گرایش پیدا کند معنی زندگی نیز آسیب می بیند. در نتیجه توجه به سلامت روان با اهمیت به نظر می رسد. درخواست کمک از بهترین دکتر روانشناس تهران می تواند به شما احساس معنی داشتن دوباره بدهد.

تفکرات غیر واقعی درباره روانشناسی

برخی افراد با شنیدن کلمه “روانشناس” واکنش های دفاعی بروز می دهند. اما برخلاف باورهای رایج، روانشناس تنها برای کسانی نیست که با اختلالات روانی هستند.

روانشناس می تواند برای هر فردی که دچار مشکلات خانوادگی، ازدواج یا فرزندپروری است و می خواهد زندگی خود را بهبود ببخشد مفید باشد.

دکتر علوی نژاد بهترین روانشناس تهران می گوید روانشناس بدون قضاوت تجربیات، تعارض های زیربنایی و توسعه مهارت های مقابله با چالش های مختلف زندگی را شما می آموزد.

بهترین دکتر روانشناس تهران و انواع رواندرمانی

انواع مختلفی از درمان های روانشناسی وجود دارد. مهم است که بدانیم از روانشناسی چه انتظاری داریم. انواع اصلی روان درمانی شامل روان درمانی بین فردی، روان درمانی روانکاوی (برای درمان افسردگی، اختلال استرس پس از سانحه و سایر اختلالات روانشناختی)، درمان شناختی (تأکید بر بررسی رفتار و عقاید فرد، الگوهای رفتاری منفی و کمک به آنها در انتخاب بهتر در آینده) ، روان درمانی سیستمیک (تجزیه و تحلیل تعاملات و پویایی افراد در روابط، به عنوان مثال: زوج درمانی) و درمان مراجع محور (تمرکز بر ایجاد احساس قوی از خود و رسیدن به توانایی های بالقوه خود).

رفتار درمانی شناختی شکل دیگری از روان درمانی است که در طیف وسیعی از مشکلات به طور علمی آزمایش و اثبات شده است. شناخت درمانی بر ایجاد تغییرات در فرد (اعم از رفتار، افکار و احساسات) و برای بهبود رضایت و عملکرد کلی تأکید دارد.

شناخت درمانی به افراد کمک می کند تا از الگوهای رفتاری خود آگاهی بیشتری پیدا کنند. به شما کمک می کند تا تغییرات لازم را برای مدیریت موثرتر موقعیت های مختلف زندگی ایجاد کنید.

چه موقع باید به روانشناس مراجعه کنیم

مهم است که به یاد داشته باشید که دستیابی به مشکلات زیربنایی دشوار است. با این حال یک گام قابل توجه در مسیر مراقبت از خود است. هرچه زودتر به دنبال کمک باشید، سریعتر می توانید به مسیر سلامت برگردید. به گفته روانشناسان، چند نشانه مهم وجود دارد که با مشاهده آنها باید از بهترین روانشناس تهران یا سایر شهرها کمک بگیرید:

بد تنظیمی هیجانی

همه افراد در مقاطعی از زندگی خود افسرده، مضطرب یا خشمگین می شوند. توجه به هیجانات ناسازگار بسیار مهم است. روانشناسان بر این باورند که: “خشم اغلب بخشی از فرایند شکل گیری اختلال افسردگی است”.

چگونه می توان در عصر خودشیفتگی، استحقاق و اضطراب سالم ماند؟ افسردگی در مردان معمولا مخفی می شود. زیرا اعتماد به نفس کاذب یا تحریک پذیری آنها به اشتباه به عنوان یک ویژگی مردانه در نظر گرفته می شود. خشم کنترل نشده علاوه بر افسردگی ممکن است ناکامی یا آسیب پذیری در مقابل استرس را نشان دهد.

علاوه بر این، اگر کسی به طور مداوم نسبت به همه چیز بی علاقگی احساس کند، ممکن است دچار افسردگی شده باشد. درجاتی از خلق و خوی افسرده را همه افراد گاهی احساس می کنند. با این حال موارد شدید را باید جدی گرفت و به روانشناس مراجعه کرد.

کودکان به جای اینکه احساس غم و اندوه را آشکارا نشان دهند. تحریک پذیری، عصبانی یا بی قراری را نشان می دهند.

مدیریت هیجانات

روانشناس می تواند به شما یا فرزندتان در مدیریت موثرتر هیجانات کمک کند. روانشناسی محیط صادقانه، عینی و امن است که به فرد اجازه می دهد هیجانات ناخوشایند خود را کشف کند، دلایل آنها را بهتر بشناسد، آنها را در یک بافت تعاملی بررسی کند و مهارت های کنار آمدن با آنها را بیاموزد.

همچنین روانشناسی یک وضعیت قابل اعتماد است که در آن می توانید آسیب های خود را بهتر بشناسید. مشکلات عمیق تر که نیاز به کمک بهترین روانشناس تهران دارند، مانند آسیب های روحی یا رفتارهای پرخطر (به عنوان مثال استفاده از مواد مخدر، رفتار خودکشی و غیره) را جدی بگیرید.

ممکن است که شما در شغل خود یا مدرسه به اندازه لازم موثر عمل نکنید. کاهش کارکرد مفید در محل کار یا مدرسه نشانه ای رایج در میان کسانی است که با مشکلات روانشناختی دست و پنجه نرم می کنند.

مشکلات روانشناختی می توانند توجه، تمرکز، حافظه و انرژی را مختل کنند و منجر به بی علاقگی شوند و حتی لذت ها را کاهش دهند. این روند می تواند منجر به شکل گیری اشکالاتی در محل کار شود و کارآمدی دچار نقص شود. این شرایط حتی می تواند نظام خانواده را نیز به خطر بیاندازد.

بهترین دکتر روانشناس تهران می تواند به شما کمک کند تا به طور موثری با مشکلات روبرو شوید و بجای نادیده گرفتن و یا انکار مشکلات از علم روانشناسی برای حل و فصل آنها استفاده کنید. برای دریافت نوبت روانشناسی به لینک زیر مراجعه فرمائید:

https://drraminalavi.com/%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.