در سفر به کیش و استانبول از کجاها دیدن کنیم؟

ساعات کار این تفریحگاه 4.30 عصر تا 8.30 بعد از ظهر است که در این مدت بازدید کنندگان می توانند برای تماشای رقص دلفین ها به این مکان شاد و سرزنده بیایند. بازدیدکنندگان می توانند با قطارهای ویژه اتوبوسرانی به قطعه های تفریحی مختلف مانند پارک پرندگان و پارک دلفین های کیش بروند که تعداد زیادی نیز راه اندازی شده اند. قیمت بلیط دلفیناریوم کیش کمی بالا است و به همین دلیل بسیاری از مراجعه به آن خودداری می کنند اما جاذبه های فراوان آن بسیاری را مجاب به پرداخت این مبلغ و ورود به استراحتگاه می کند. قیمت بلیط پارک دلفین کیش تقریباً 300000 تومان است که بازدید از تمام قسمت های مجموعه را شامل می شود. توجه داشته باشید که این ویزیت برای کودکان زیر 2 سال رایگان است و بلیط برای کودکان 2 تا 4 سال نیز با نصف قیمت است.

تور کیش را در این سایت ببینید.

همانطور که می دانید یکی از محبوب ترین مکانهای گردشگری و تفریحی ایران جزیره کیش است و هر ساله افراد زیادی با تور کیش به این بهشت کوچک می آیند. این جزیره مرجانی زیبا یکی از بهترین مکان ها برای ورزش های آبی است و تنوع زیادی را در این زمینه ارائه می دهد. از سرگرمی های این جزیره محبوب گردشگران می توان به چتربازی در کیش اشاره کرد. تجربه پرواز در بالای آسمان را این بار بدون هواپیما تجربه کنید. جزیره کیش پارسل در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از جوانان قرار گرفته است

 این کاخ کوچک در بین رودخانه های Küçüksu و Göksu واقع شده است و سلاطین عثمانی برای اقامت کوتاه هنگام گشت و گذار در کشور و شکار از آن استفاده می کردند. برای سفر به استانبول روی این لینک کلیک کنید.

به گزارش سفر باتو ، قصر کوچک به دوره بیزانس برمی گردد. واضح است که مراد (1623-1623) آن را بسیار دوست داشت و آن را “سرو نقره ای” نامید. از قرن هفدهم ، به ویژه در قرن هجدهم ، ساخت و سازهای فشرده ای انجام می شود. زیرزمین کاخ ، که دارای سه طبقه است ، به انبار ، آشپزخانه و خدمتکار تقسیم شده است ، در حالی که طبقات دیگر به صورت چهار اتاق طراحی شده اند. آنها به یک فضای مرکزی باز می شوند. این سازه نشان دهنده نوع کارت سنتی یک خانه ترکی با مشخصه “کابین شبانه روزی” است که به طور کلی برای اهداف استراحت و شکار استفاده می شود.

برخلاف دیگر سازه های کاخ همسایه ، کاخ کوچکتر با دیوارهای بلند احاطه نشده است بلکه با نرده های آهنی ظریف ساخته شده است. در زمان سلطان عبدالعزیز (1876-1861) ، تزئینات نما بازسازی و غنی شد. نقوش تزئینی غربی با شکلی از خشکی به منظره چشم نواز و شلوغ دریا اضافه شده و یک استخر کوچک با چشمه و تکیه گاه جلوی این منظره ایجاد شده است. اتاق های خواب و اتاق های نشیمن دارای آثار هنری گرانبها و مبلمان به سبک اروپایی هستند.

بر اساس مطلب اخبار ساعت 24 ، شومینه علیرغم کارهای تزئینی زیبا در هر اتاق ، مبلمان ، فرش ها و نقاشی های به سبک اروپایی آشکار بود که کاخ مدتی به عنوان مهمانخانه دولتی مورد استفاده قرار گرفته است. به لطف یک پروژه مرمت گسترده که در سال 1992 آغاز شد و در سال 1996 به عنوان یک کاخ-موزه بازگشایی شد ، از غرق شدن کاخ Küçüksu جلوگیری شد. اسکله ، میدان بهار و باغ اصلی در کنار کاخ خدمات کافه تریا را به بازدیدکنندگان اطراف چشمه ارائه می دهند تا مردم مانند گذشته از آن لذت ببرند. این یک کاخ تابستانی کوچک عثمانی است که توسط سلطان عبدالمجید اول عثمانی ساخته شده است. معمار نیکووس بالیان از یک سری سنگ مرمر برای طراحی کاخ کوچک استفاده کرد. امروز کاخ دارای نرده های چدنی تزئینی ، اسکله قایق و کیک عروسی در کافه داخل کاخ است. کاخ کوچک توسط معمار معروف آن زمان ، نیگووس بالین طراحی شده است. آنها برای استراحت از قصر استفاده کردند. به دلیل کیفیت خوب مبلمان ، نقاشی ها ، فرش ها و جزئیات دقیق ، کاخ کوچک به عنوان موزه در دوره جمهوری خواهان افتتاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هشت =