تیرآهن و انواع آن


تیرآهن به عنوان یکی از مهم ترین آرشیوها در صنعت ساختمان شناخته می شود. این محصول به قدری استفاده می شود که حتی کوچکترین تغییر در قیمت تیرآهن می تواند تفاوت زیادی در هزینه اجرا ایجاد کند. شما می توانید برای انتخاب صحیح انواع تیرآهن در مشهد مقدس که تاثیر زیادی در موفقیت یا شکست پروژه خواهد داشت به سایت مجموعه فرداد فولاد مراجعه کنید.

اسکلت های فولادی در مقایسه با سایر محصولات مقاومت بسیار بالایی دارند و بسته به استحکام خود قادر به تحمل تنش های مختلف هستند. در سازه های مهندسی، تیرآهن اغلب در نقاط بسیار مهم ساختمانی یا به عنوان اهرم یا لنگر خمشی استفاده می شود. پروفیل های تیرآهن یکی از مهمترین پروفیل های تولید شده در صنعت ساختمان می باشد که به صورت I-type و H-type تولید و در بازار به فروش می رسد.

تیرهان ها در استانداردهای مختلفی مانند اروپایی-ایرانی و چینی-روسی و به صورت بال پهن هستند. اختصارات این مدل ها به شرح زیر است.

تیرآهن IPE (استاندارد اروپا و ایران)
تیرآهن INP (استاندارد چینی-روسی)
تیرآهن IPB (بال پهن یا هش H)

تیرآهن 14 یکی از پرمصرف ترین فولادهای مقطعی در صنعت ساختمان می باشد.در مهندسی ساختمان قیمت تیرآهن 14 گرانترین در بین تیرآهن است. در صنعت ساختمان، پروفیل های تیرآهن یکی از مهم ترین قطعات فولادی برای پایداری سازه هستند.

فروش تیرآهن تا حد زیادی به وضعیت بازار املاک و مستغلات بستگی دارد. در شرایط رکورد در این بازار، تقاضا برای ساخت و ساز کاهش یافته است و فروش تیرآهن نیز باید کاهش یابد. بازار املاک حدود 15 درصد از سرمایه در گردش کشور را به خود اختصاص می دهد. بنابراین صعود و نزول بازار مسکن بر حجم فروش تیرآهن تأثیر مستقیم خواهد داشت.

تنوع سایز و انواع تیرآهن این امکان را به قطعه می دهد که کاربردهای متفاوتی در پروژه های ساختمانی و صنعتی داشته باشد؛ بنابراین یکی از فاکتورهای مهم در خرید تیرآهن نوع کاربرد مورد نیاز شماست تا بتوانید وزن و طول را مطابق با سازنده سفارشی کنید. 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *