بررسی موارد تاثیر گذار بر هزینه های خرید تیرآهن

تیرآهن عموماً به دو صورت H و I در بازار موجود است. این بخش از دو بخش جان و بال تشکیل شده است. گفته می شود جان تیرآهن قسمت اصلی و مرکزی تیرآهن و بال تیرآهن برای کناره و کنار این محصول است. تیرآهن Hash، تیرآهن CPE Honeycomb و تیرآهن IPE سه نوع دستبند تیرآهن هستند که با توجه به ویژگی هایشان در صنایع مختلف قابل استفاده هستند.

نقش تیرآهن در هر سیستمی حمل و نقل کالا یا انتقال آنها به سایر قسمت های سیستم است. هنگامی که تیرآهن در ساخت و ساز استفاده می شود، بسیاری از قطعات را می توان به راحتی با روش های جوشکاری یا اتصال به یکدیگر متصل کرد. همچنین امکان گسترش سیستم پس از تکمیل ساختمان وجود دارد.

 وظیفه اصلی این نوع پروفیل در سازه، حمل و انتقال بار بر روی ساختمان است و در طراحی ستون ها، خرپاها و تیرها به عنوان بهترین انتخاب مورد استفاده قرار می گیرد. این پروفیل از دو قسمت بال و جان تشکیل شده است که قسمت اصلی و میانی تیرآهن جانE و قسمت های جانبی و جانبی بال نامیده می شود. اندازه بال با استفاده از این محصول، قیمت تیرآهن را یکی از عوامل تعیین کننده قیمت خانه کرد.

هنگام خرید تیرآهن باید اطلاعات دقیقی در مورد استانداردها، ابعاد، کیفیت این محصول، شرکت تولید کننده این محصول و قیمت روز آهن در مشهد و کاربردهای مختلف آن بدانید تا بتوانید خریدی حرفه ای داشته باشید و از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

تیرآهن فولادی IPE و تیرآهن INP از جمله انواع تیرآهن فولادی است که پرکاربرد بوده و جزو استانداردهای مورد تایید ایران و اروپا می باشد.

استاندارد IPE: قطعات تولید شده در ایران و اروپا دارای این استاندارد هستند.به همین دلیل این محصولات کاربردی ترین نوع تیرآهن در ایران بوده و در اکثر پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی قطعات بال این نوع تیرآهن دارای ضخامت یکسان بوده و فاقد خیز می باشند.

تیرآهن INP: نوع دیگری از تیرآهن وجود دارد که در استانداردهای چین و روسیه یافت می شود و می توانیم آن را با علامت INP در جدول Stall مشاهده کنیم. این نوع به شکل تیرآهن I است، اما ضخامت جان متفاوت است. به این ترتیب که با دور شدن از تیر جان ضخامت بال کاهش می یابد. این تیرآهن در سطوح 80 تا 600 نیز تولید می شود.

دانستن نکات مهم و ضروری و خرید این محصول فولادی نیازمند تحقیق و تحلیل است. با کسب اطلاعات در مورد شرکت تیرآهن، نوع تیرآهن، بهترین نوع تیرآهن و … می توانید انتخاب خوبی برای نیاز خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =