بررسی خدمات شرکت معماری سعیدیان


خدماتی که یک معمار به طور معمول ارائه می دهد شامل توسعه طراحی مفهومی، تهیه اسناد ساخت و ساز و مدیریت ساخت و ساز است. معماران همچنین طیف گسترده ای از خدمات اضافی از جمله مطالعات امکان سنجی، برنامه ریزی معماری و مدیریت پروژه را ارائه می دهند.

خدمات معماری

خدمات معماری سعیدیان شامل دو تلاش مرتبط اما متمایز است: برنامه ریزی و طراحی ساختمان ها و فضاها، و مدیریت قراردادهای ساخت و ساز از طرف مشتریان.

 طراحی و برنامه ریزی بیش از صرفاً زیبایی شناسی و سازماندهی ساختمان ها را در بر می گیرد. همچنین تضمین می کند که طرح های ساختمان ها با منطقه بندی، قوانین ساختمان و الزامات ایمنی مطابقت دارند.

 مدیریت قرارداد ساخت و ساز شامل معمار است که به عنوان نماینده کارفرما در ظرفیت های مختلف در طول فرآیند طراحی و ساخت و ساز برای محافظت از منافع کارفرما عمل می کند، مانند کمک به مذاکره با پیمانکاران برای مناقصه، و تأیید اینکه پیمانکار ساختمان را مطابق طراحی می سازد.

مراحل مشاوره تا بستن قرارداد

بسته به سطح خدمات درخواستی از یک معمار، موارد زیر معمولاً توسط معمار یا مشاوران آنها ارائه می شود:

مشاوره اولیه، پیش طراحی و طراحی شماتیک

یک مشتری با یک معمار ملاقات می کند و آنها با هم هدف و الزامات اساسی ساختمان را که به عنوان برنامه آن شناخته می شود، تعریف می کنند. یک معمار همچنین می ‌تواند خدمات پیش ‌طراحی دیگری مانند برنامه‌ ریزی اصلی و تحقیقات تاریخی در مورد ساختمان یا محل ساختمان موجود ارائه دهد.

 ایده‌ ها یا مفاهیم کلی طراحی، با بازخورد مشتری در طراحی شماتیک ارائه و توسعه می ‌یابند، که طرحی تقریبی از نحوه سازماندهی ساختمان و ظاهر ساختمان ارائه می‌ دهد. این فرآیند تضمین می کند که الزامات ساختمان به خوبی قبل از تولید اسناد ساخت و ساز درک می شود.

 در طول این مرحله بسیار تعاملی، یک معمار به مشتری کمک می کند تا آگاهانه ترین تصمیم ممکن را از همان ابتدای پروژه اتخاذ کند. معمار همچنین می تواند به مشتری در شناسایی فرصت ها، صرفه جویی در هزینه و ارزش اضافی در پروژه کمک کند که ممکن است به طور کامل از آنها آگاه نبوده باشد.

توسعه طراحی

هنگامی که یک طرح توسط مشتری انتخاب می شود، طرح اولیه به مجموعه کاری از پلان ها و ارتفاعات تبدیل می شود. چنین نقشه هایی یک حس کلی از آنچه که ساختمان نهایی شامل خواهد شد و یک ایده تقریبی از هزینه ارائه می دهد. از طریق نقشه های توسعه طراحی، معماران به کارفرما و پیمانکار کمک می کنند تا قبل از اسناد نهایی قرارداد، درک روشنی از ساختمان داشته باشند. این فرصت برای بررسی می تواند تفاوت بزرگی در کمک به مشتری برای درک اندازه، کیفیت و هزینه پروژه قبل از تکمیل اسناد قرارداد ایجاد کند، به طوری که می توان قبل از ساخت هرگونه تغییر لازم را در نقشه ها ایجاد کرد.

اسناد ساخت و ساز

 ادامه مرحله توسعه طراحی نقشه ها و مشخصات کاری پس از تصمیم گیری در مورد مفاهیم طراحی ایجاد می شود. این اسناد ساخت و ساز همان چیزی است که توسط شهرداری های محلی برای اخذ پروانه ساختمانی مورد نیاز است. آنها همچنین برای درخواست مناقصه از پیمانکاران مختلفی که برای ساخت پروژه مورد نیاز خواهند بود، استفاده می شوند.

مناقصه و مذاکره

 یک معمار می تواند در مورد انتخاب پیمانکار با ارزیابی پیشنهادات رقابتی مشاوره دهد. معمار در ارزیابی پیشنهاد کمک می کند و در تهیه قرارداد بین کارفرما و پیمانکار کمک می کند.

مدیریت ساخت و ساز و قرارداد

 معمار با مشتری مشورت می کند و در طول ساخت و ساز مشاوره می دهد. بازدیدهای در محل به تعیین اینکه آیا ساخت و ساز مطابق با سند ساخت و ساز و هدف طراحی پیش می رود یا خیر کمک می کند. همچنین وظیفه معمار این است که اگر مصالح و طرز کار مطابق با استانداردهای قابل قبول باشد، توصیه کند.

طراحی هوشمندانه = ساخت هوشمند تر

اعضای تیم گروه معماری سعیدیان طراحی رویکردی جامع به فرآیند طراحی دارند. همراه با اعضای تیم طراحی، ما با قدرتمند ترین ابزار خود شروع می کنیم: گوش هایمان.

گروه معماری سعیدیان با تعهد به تعالی، یک رابطه قابل اعتماد را با مشتریان خود تقویت می کنیم. تیم طراحی-ساخت و کارکنان آگاه ما بر کیفیت تمرکز دارند تا خدمات قابل اعتماد را به موقع ارائه دهند. همچنین با استفاده از شرکت وابسته طراحی-ساخت باتجربه خود، راه حل های طراحی نوآورانه ای را ارائه می کنیم که با استفاده از فناوری پیشرفته در تمام مراحل خدمات طراحی خود اجرا می شوند. تیم طراحی و اجرای گروه معماری سعیدیان به طور مداوم در حال اصلاح این فرآیند برای ارائه طرح های استثنایی است که منجر به پروژه های به موقع و با بودجه می شود.

منبع : saeedian


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *