ارز دیجیتال لونا


Terra Digital ارز یک توکن حاکمیتی به نام LUNA و یک نسخه پایدار کوین به نام UST دارد. این پلتفرم با ایجاد دو پروتکل توکن ساختار جالبی در فضای دفاعی ایجاد می کند. ارز Terra کاربردهای متعددی دارد. استیبل غیرمتمرکز کوین شما را می توان برای تثبیت قیمت آن افزایش داد یا محدود کرد. Terra از نظر ساختاری نسبت به ارزهای فیات برتری دارد؛ زیرا غیرمتمرکز است، نیازی به نظارت ندارد، خطر اشتباه را از بین می برد، و توزیع عادلانه رشد اقتصادی را از طریق مکانیسم های اجماع دموکراتیک تضمین می کند.

توسعه لونا دیجیتال ارز توسط شرکت بلاک چین Terraform Labs در ژانویه 2018 آغاز شد و شبکه اصلی آن به طور رسمی در آوریل 2019 راه اندازی شد. ارز Digital Terra نیز در سال 2018 توسط Daniel Shin و Do Kwon راه اندازی شد. این دو، پروتکل Terra را راهی سریع برای پذیرش فناوری بلاک چین و ارز رمزگذاری شده با تمرکز بر ثبات قیمت و در دسترس بودن می دانند.

لونا، که به عنوان LUNC شناخته می شود، یک ارز دیجیتال است، یعنی یک دارایی دیجیتال. ارز 387.08 میلیون دلار آمریکا است که در رتبه 216 قرار دارد و 0.03٪ از کل بازار را به خود اختصاص می دهد. با اصرار، کاربران ارز لونا را در اختیار ماینرهای بلاک چین Terra قرار می دهند و در ازای آن از کارمزد تراکنش ها کمیسیون دریافت می کنند. با افزایش استفاده از Terra، لونا ارز نیز افزایش می یابد.

بلاک چین Terra علاوه بر پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، از فناوری CosmWasm نیز استفاده می کند.بلاک چین به دلیل میزبانی Terra LUNA و TerraUSD (UST) ارز به یک پلتفرم جذاب برای توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر بلاک چین تبدیل شده است. پروتکل Terra یک راه حل پرداخت جامع ایجاد می کند که ابزارهای کاربرپسند آن به کسب و کارها اجازه می دهد تا مستقیماً از فناوری بلاک چین استفاده کنند، پرداخت های انجام شده تحت پروتکل را بپذیرند و فرآیند پرداخت را خودکار کنند. علاوه بر این، سیستم دوگانه ارز Terra نیز فرصت آربیتراژ خوبی را فراهم می کند که نقش مهمی در توسعه شبکه Terra و ارزB دیجیتال Terra، لونا ایفا کرده است.

تعلق داشتن. با توسعه رفتار خود، دارندگان لونا پاداش بیشتری دریافت می کنند و لونا ارز خود را افزایش می دهند. این پروتکل سابقه توسعه چندین پروژه رمزنگاری موفق ارز، از جمله Mirror Protocol و Anchor Protocol را دارد. موفقیت این دو پروژه تاثیر زیادی در تسریع پذیرش ارز لونا داشته است.

اعداد لونا ارز و UST بخشی از ساختار توکن دوگانه پروتکل Terra هستند. در این اکولوژی، برای ساخت UST باید لونا را بسوزانید و برای بازخرید و بازسازی LUNA باید UST را بسوزانید.

UST یک استیبل کوین کوین با دلار است؛ این بدان معناست که UST در واقع باید حدود 1 دلار ارز داشته باشد. خوب! اینجاست که لونا وارد بازی می شود. اساسا، UST از یک الگوریتم منحصر به فرد کوین به جای تکیه بر ذخیره دارایی هایی مانند USD یا طلا برای حفظ اوراق قرضه خود استفاده می کند.

 هدف از این پروژه تسهیل پذیرش فناوری های غیرمتمرکز با ساده سازی و خودکارسازی پرداخت های رمزنگاری ارز است.پروژه شما از یک مدل توکن دوگانه استفاده می کند که به عملکرد پروژه کمک می کند.

ترا 1 میلیارد توکن دارد. اگر عرضه از این مقدار بیشتر شود، توکن ها را می سوزاند تا زمانی که به سطح عرضه تعادل بازگردد. توکن‌های جدید LUNA در صورت نیاز با الگوریتم پروتکل ضرب می‌شوند تا قیمت Terra کوین ثابت بماند. LUNA در ابتدا در صرافی های بزرگ مانند Binance و Huobi ارائه شد. پیشنهاد اولیه ارز لونا در آگوست 2018 بسته شد و 32 میلیون دلار جذب کرد.

شما عزیزان می توانید برای مطالعه جامعتر در رابطه با رمز ارز لونا به وب سایت ارز سیتی مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *