آغاز برداشت انار در میانکاله بزرگ ترین جنگل انار خاورمیانه

برداشت انار در پناهگاه حیات وحش و ذخیرگاه زیست کره میانکاله به عنوان بزرگ ترین جنگل انار خاورمیانه توسط بومیان و ذینفعان با مدیریت و کنترل جمعی متشکل از مدیریت و محیط بانان میانکاله و ذی نفعان منطقه از بیستم مهرماه آغاز شد .

به گزارش خبرگزاری های ایلنا و صداوسیما ، آریان ابوطالبی دبیر هیئت مدیره شرکت تعاونی بوم گردان بهشت میانکاله در این باره گفت: این فعالیت با برنامه انسان و زیست کره ( MAB ) که توسط یونسکو برای ذخیرگاه های زیست کره تعریف شده است همخوانی دارد.

آریان ابوطالبی عبدالملکی ادامه داد : میانکاله ۶۸۸۰۰ هکتار وسعت داشته که حدود دوازده هزار هکتار از آن را جنگل های انار ترش وحشی شامل می‌شود . انار میانکاله با توجه به ارگانیک بودن آن مشتریان زیادی دارد .

آریان ابوطالبی عبدالملکی فعال محیط زیست افزود :

مدیریت ذخیرگاه زیست کره و ذی نفعان به ازای هر کیسه انار مبلغی به عنوان عوارض دریافت می‌کنند که بخش اعظم آن صرف تعمیر و تجهیز تجهیزات پاسگاه های میانکاله به ویژه لوازم اطفاء حریق می‌شود.

این پژوهشگر و دوستدار محیط زیست میانکاله می‌گوید: دستاورد بزرگ این طرح ایجاد حس دوستی با طبیعت و حفظ هر چه بهتر طبیعت بکر و بی نظیر این ذخیره گاه خواهد شد و درآمد حاصل از آن طبق توافق به محیط زیست اهدا و برای ارتقا منطقه هزینه خواهد شد.

منابع :

خبرگزاری ایلنا

خبرگزاری صداوسیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =